ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kişiye Özel Kolye Seçimi Nasıl Yapılmalı?


Takılar, geçmişten günümüze kadar gelene ve hala en çok kadınlar tarafından kullanılan güzellik aksesuarlarıdır. Bu aksesuarlar, kadınların kendilerini daha güzel hissedebilmelerini sağlayıp onlara daha hoş bir görünüm sunmaktadır. Takılar arasında yer alan kolye, boğaz üzerine takılan ve hem erkekler hem kadınlar tarafından kullanılabilen bir üründür. Kişiye özel şekilde kolye seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar söz konusudur. Bu hususlar, kolye seçiminde büyük önem taşımaktadır.


Kişinin Beğenisine Uygun Kolye Seçilmelidir


Kişiye özel kolye seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi hediye edilecek olan kolyenin kişinin zevkine ve beğenisine hitap ediyor olmasıdır. Kişinin beğenmeyeceği bir kolyeyi almak, o hediyeyi boşa almaktan farksızdır. Bu nedenle kolye, tam olarak kişinin beğeneceği şekilde olmalı ve bu çizginin dışına çıkmamalıdır. Kişinin sevkine hitap eden kolye seçimi, hediye alınacak kişi açısından oldukça önemli bir faktördür. Kolye, ne fazla ağır olmalı ne de fazla sade olmalıdır. Bu iki uç noktanın ortası bulunmalı ve bulunduktan sonra istenilen kolye tercih edilmelidir.


Uygun Boyutlarda Kolye Tercih Edilmelidir


Kolye seçimi birçok kişiye göre kolay birçok kişiye göre de zor olabilmektedir. Bunun nedeni kendinden başkasına kolye ya da takı almanın zorluğudur. Boyutları tam olarak bilinmeyen bir boyun için kolye almak kabusa dönebilir. Bu nedenle kolye alınmak istendiği zaman muhakkak alınacak kişinin boyun ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde kolye, kişinin boyuna uygun olmayacak ve kişi de son durumda bu takıyı takamayacaktır. Böyle olumsuz bir durumla karşılaşılmaması için kişinin boyutlarına uygun olarak kolye tercih edilmeli ve ona göre bir seçim yapılmalıdır. Boyna kısa gelene ya da boyna göre boyu çok uzun olan bir kolye seçimi sağlıklı bir seçim olmayacaktır.

 

Kolye Kalitesiz Olmamalı ve Zinciri Sağlam Seçilmelidir


Kişiye özel kolye alınacağı takdirde bu kolyenin kalitesiz olmaması ve sağlam bir duruşu olması gerekmektedir. Kolye sağlam durmadığı takdirde alan kişi daha boynuna takmadan daha kolye dağılabilir ve kullanılamaz hale gelebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına seçilecek olan kolye için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri kolyenin gerçekten sağlam olması ve varsa zincirinin hemen kopmayacak cinste seçilmesi gerekir. Böylece sağlam olan bir kolyenin tercih edilmesiyle takan kişi için kolyenin daha uzun ömürlü olması söz konusudur. Daha uzun süre sağlam kalacak olan kolye hem onu edinen kişiyi hem de alan kişiyi böylece memnun etmiş olacaktır.

 

Kolyenin Kararma Yapmaması Gerekir


Kolye alınırken kolyeyi satan kişiye kolyenin özelliklerini sormak ve hangi durumlarda ne olabileceği hakkında bilgi edinmek gerekir. Eğer kolye ilk başta güzel ve kaliteli bir duruşa sahip olup daha sonradan kararma ya da boyası dökülme gibi bir sorunlarla karşılaşılıyorsa bu durum kolyenin gerçekten kaliteli olmadığına ve kötü bir kolye olduğuna işarettir. Kişiye özel kolye seçimi sırasında kolyenin kararma yapmayacağı konusunda emin olunmalıdır. Hediye edilen bir kolyenin ileride boynuna takan kişide kararma yapması ya da boyanın akması hoş bir sonuç doğurmayacak, aksine olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalınmasına neden olacaktır.
Kişiye özel kolye tercihinde kolyeyi özelleştirecek vasıfların ve biçimlerin satıcıya muhakkak söylenmesi, taleplerin iletilmesi ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılması halinde kolyenin garantisinin olup olmadığı iletilmeli, sorulmalıdır. Böylece kolye hakkında daha fazla fikir sahibi olunabilir ev sağlıklı bir tercih yapılmış olunur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR