Gümüş Küpe
ADET
₺89,90 KDV Dahil
₺150,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Gümüş Küpe
ADET
₺69,90 KDV Dahil
₺140,00 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
1

 

Gümüş Küpe Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Kadınların en sevdiği aksesuarlardan biri de gümüş küpe olmaktadır. Gümüş küpe kadınları oldukça şık gösteren bir aksesuardır. Herkese ve her tarza hitap edebilecek gümüş küpeler mevcuttur. Gümüş çok eski zamanlardan beri pek çok işlev için kullanılırken günümüzde salt aksesuar olarak kullanılmaktadır. Diğer aksesuarlara nazaran daha uygun fiyatlı olduğu için her insanın alım gücüne göredir. Gümüş küpeler kulak deliğine zarar vermez ve enfeksiyon oluşumuna sebebiyet vermez. 
Bu özelliğinden dolayı da normal küpelere göre daha çok tercih edilir. Fakat gümüş takılar alınırken bazı durumları göz önünde bulundurarak buna göre tercih yapmak gerekir. Gümüş küpe tercihinde dikkat edilmesi gereken şeyler var. Alınan gümüşün ayarına ve gerçek gümüş olup olmadığına çok dikkat edilmesi gerekir. Gümüş küpe son yılların en trend aksesuarları arasında yer alır. Özellikle gümüş halka küpeler son derece göz alıcı ve trend ürünlerden olmuştur. Hem şık hem de spor her tarza uyum sağlar.


Gümüş Ayarı

 

Gümüş küpe alırken en dikkat edilmesi gereken şeylerden biri alınan gümüşün ayarının bilinmesidir. Belirli bir ayarla düzenlenen ve uluslararası olarak belirlenen gümüş ayarları değişmez ve tektir. Altın aksesuarların pek çok ayarlı bulunurken gümüş aksesuarların çeşit çeşit ayarı bulunmaz. Standart olarak belirlenen ayar 925 ayardır. Gümüş maddesi altına nazaran daha kırılgan ve yumuşak bir yapıda olduğundan dolayı çok çeşitli ayarları mevcut olmaz. 
Gümüşün aksesuar halini alması için içerisine belirli bir miktar bakır madeni katılır. Ayarları olmayan ürünleri gümüş olarak satmaya çalışan kişilere itibar etmemek gerekir. Gümüş küpenin ayarının olmaması durumunda kulakta enfeksiyon ve alerji gibi durumlar söz konusu olabilir. Piyasada pek çok sahte ayarlı gümüş aksesuarlar bulunuyor. Takı alırken bilinen aksesuarcılardan almakta fayda vardır.

 

Gümüşün Sahte Olmaması

 

Gümüş küpe alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri ise alınan gümüşün sahte olmamasıdır. Gümüş takının cilde pek çok zararı bulunmasına rağmen günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. 
Bunun sebebi ise fiyat ucuzluğundan dolayıdır. Sahte takılar içerisinde bulunan nikel madde sebebi ile kulakta çeşitli yaralar ve iltihaplar oluşturur. Çok farklı çeşitleri ve modelleri bulunan gümüş küpeler mutlaka gerçek olarak tercih edilmelidir. Sahte olduğu zaman ilerleyen zamanlarda kulağa çok büyük zararlar verir. 


Tercih Edilen Markanın Önemi

 

Gümüş küpe alırken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri ise tercih edilen markanın önemi olmaktadır. Markanın bilinen ve iyi bir marka olması gümüşün de kaliteli olması anlamına gelmektedir. Bilinmeyen bir marka olursa gümüşün sahte olma ihtimali olur. Bu sebeple bilinen ve önemli yerlerden küpe almak önemlidir. Aynı zamanda bilinen markalarda çok fazla çeşit bulunur. Piyasa da çok fazla gümüş ayarı bulunan sahte ürün mevcuttur. 
Yüksek paralar verip sahte bir gümüş almamak için alınan markanın önemine dikkat etmek gerekir. Son zamanlarda bu tarz olaylar çok fazla yaşandığından dolayı insanların bu konuya çok dikkat etmesi gerekir. Sahte alınan gümüşler daha sonra kararma gösterir ve vücuda çeşitli zararlar bulunur. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için mutlaka bilinen markaları tercih etmek gerekir.


Gümüş Küpe Kararması

 

Gümüş küpe alırken kararmaz olma özelliğine çok dikkat etmek gerekir. Bazı gümüşler içeriğinden dolayı hemen kararmalar söz konusu oluyor. Bu durumun yaşanmaması için kararmaz gümüşleri tercih etmek son derece önemlidir. Son zamanlarda gümüş adı altında satılan pek çok üründe kararmalar görülüyor. Bilinen iyi markalardan alınan gümüş küpeler kararma göstermiyor

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR